20.január 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Otvorte oči a hľadajte, kde nejaký človek potrebuje trochu času, trochu spolucítenia, trochu spoločnosti, trochu opatery. Je to možno niekto osamelý, zatrpknutý, chorý, nešikovný, pre ktorého môžeš niečím byť. Je to možno starec alebo dieťa. Nenechaj sa zastrašiť, keď musíš čakať alebo experimentovať. Buď pripravený aj na sklamanie. Ukáž sa ľuďom ako človek.

~Albert Schweitzer ~

25.10.2004 - Miron
čítanosť966 reakcie0
(Share 308 0)


Téma: Duchovný život / Kol 3, 2

Myšlienky... 141/2004
(Zdroj: www.voicings.com)

      Pilot Bernie May má na starosti zabezpečovanie spojenia medzi misijnými stanicami roztrúsenými v ťažko prístupných častiach pralesa. Je aj inštruktorom pre nových pilotov a pokúša sa im odovzdať niečo, čo svojich bohatých skúseností. Hovorí: „Jednou z najťažších úloh je naučiť nových pilotov správne pristávať s lietadlom. Pristávaciu plochu neraz tvorí len malý fliačik zeme. Stačí len málo, aby lietadlo zhavarovalo. Najväčším problémom je odučiť pilotov, aby vnímali tieto nebezpečenstvá a sústredili sa na malú pristávaciu plochu. Je totiž prirodzené, že človek koncentruje, aby sa vyhol nebezpečenstvu. Ale skúsenosť nás učí, že pilot, ktorí sa príliš koncentruje na nebezpečenstvo, skôr či neskôr pristatie nezvládne.“
      Podobnú radu dáva aj apoštol Pavol veriacim v Kolosách. Povzbudzuje ich, aby mysleli „na to, čo je hore, nie na to, čo je na zemi“ (Kol 3, 2).
      Bernie May dodáva, že skúsený pilot sa dokáže sústrediť na miesto, kde chce s lietadlom pristáť. Nie že by ignoroval nebezpečenstvá, ale nedovolí im, aby ho obrali o koncentráciu.
      Hriechy a slabosti našej minulosti, ale aj rôzne podnety prichádzajúce zo sveta, to všetko môžeme vnímať ako nebezpečenstvo pre našu spásu. Pády minulosti nás môžu presviedčať, že naše úsilie je márne, a že znova padneme; a dianie vo svete okrem nových pokušení môže vyvolať aj strach, čo obstojíme skúškam, ktoré vidíme na obzore. Musíme sa preto naučiť podobnému umeniu, ktoré učí Bernie May nových pilotov. Musíme sa naučiť sústrediť na náš cieľ.
      Ak je cieľom nášho života Kristus, ani spomienka na hriechy minulosti, ani pokušenia sveta, nebudú v centre našej pozornosti. To neznamená, že budem voči ním slepí a hluchí. Budeme ich vnímať, keďže budeme skoncentrovaní na plnenie Božej vôle, nebudú mať silu, aby ovplyvnili náš život.

      Inšpirácie: Kol 3, 2
      Kartotéka: Kol 3 / Duchovný život
27.05.2011 | Čítanosť(4877)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3420)
Duchovný život
16.06.2003 | Čítanosť(2580)
Kol 3, 12-17
16.06.2003 | Čítanosť(2081)
Kol 3, 1-11


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet