21.január 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Boh ťa niekedy napĺňa svetlom a inokedy zase nie. Vedz, že Boh je nekonečne dobrý. Preto aby si mohol napredovať, stačia ti tieto žiarivé chvíle, aj keď tie druhé sú ti tiež na úžitok, aby si bol vernejší.”

~bl. Josemaría Escrivá~

28.10.2004 - Miron
čítanosť1270 reakcie0
(Share 310 0)


Téma: Túžba po Bohu / Mt 4, 4 / Ž 42, 2-3

Myšlienky... 154/2004
(Zdroj: groups.yahoo.com/group/gospelthoughts/)

      Máme veľa potrieb. V čase núdze sa dokážeme mnohých vzdať, ale predsa k životu nevyhnutne potrebujeme vzduch, vodu, jedlo. Ak ich nemáme – umierame. Preto takmer v každom národe objavujeme pradávnu ľudskú múdrosť, ktorá hovorí, že človekovi k šťastiu stačí, ak má čo jesť a piť. Na prvé počutie môžeme s touto múdrosťou súhlasiť. No tí, ktorí odmietajú povrchne vnímať svoj život, objavujú, že človeku nestačí k šťastiu iba zabezpečenie základných fyzických potrieb. Človek potrebuje viac. Potrebuje k tomu aj naplnenie duchovných potrieb.
      Spisovateľ Douglas Coupland napísal v jednej svojej knihe tieto slová: „Tu je moje tajomstvo. Otváram svoje srdce, aby som ti ho prezradil. Bojím sa, že by som to ešte niekedy dokázal... Mojím tajomstvom je, že potrebujem Boha. Potrebujem Boha, aby mi pomohol, dávať, pretože som už vyčerpal všetku svoju silu k dávaniu. Potrebujem Boha, aby mi pomohol stať sa láskavým, pretože sa mi zdá, že som už vyčerpal všetku svoju láskavosť. Potrebujem Boha, aby mi pomohol milovať, lebo sa mi zdá, že som túto schopnosť už dávno stratil.“
      Dokážeme vnímať svoje duchovné potreby? Dokážeme vnímať, že potrebujeme Boha? Tento spisovateľ to vnímal veľmi intenzívne a svoju túžbu po Bohu vyjadril skrze slová postavu svojej knihy. I žalmista vnímal túto potrebu človeka, preto hovorí: „Ako jeleň dychtí za vodou z prameňa, tak moja duša, Bože, túži za tebou. Po Bohu žízni moja duša, po Bohu živom“ (Ž 42, 2-3). Náš Spasiteľ potvrdzuje tento duchovný rozmer človeka, keď na pokušenia diabla hovorí: „Nielen z chleba žije človek, ale z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst“ (Mt 4, 4).
      Ako teda môžeme uspokojiť tieto základné duchovné potreby? Jednoducho! Nadviažme osobný vzťah skrze vieru so Spasiteľom. Vyznajme svoje hriechy a prijmime jeho odpustenie. Potom skrze Svätého Ducha príde bývať do našej duše a stane sa žriedlom, ktoré uspokojí všetky naše duchovné potreby.

      Inšpirácie: Mt 4, 1-11 / Ž 42
      Kartotéka: Túžba / Mt 4 / Ž 42
20.10.2004 | Čítanosť(947)
Ž 42


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet