25.február 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Meditovať znamená čítať evanjelium dovtedy, kým nemôžeme povedať: to čo je tu napísané, je môj život.

~Albert M. Besnard ~

29.10.2004 - Miron
čítanosť1480 reakcie0
(Share 339 0)


Téma: Dôvera / Viera / 2 Kor 5, 7

Myšlienky... 158/2004

      Anglické noviny uverejnili zaujímavú fotografiu, na ktorej bola vyhliadková veža v meste Blackpool. Fotografiu robil zaujímavým fakt, že tesne vedľa vrcholku veže – vo vzduchu – sa vznášala žena. Krátka správa vysvetlila tento nezvyčajný úkaz. Architekt naprojektoval vyhliadkovú plošinu z priehľadného laminátu, takže pri pohľade zdola sa zdalo, že návštevníci vyhliadky sa vznášajú vo vzduchu. Správa priniesla aj dojem ženy, ktorú fotografia zachytila. Povedala: „Aj keď ma ubezpečovali, že plošina je bezpečná, vstúpila som na ňu s veľkou obavou.
      Niečo podobné neraz cítime v rôznych životných situáciách, keď nás Božie slovo pozýva vykročiť „neznámym smerom“. Obávame sa a mnohokrát sa neodvážime urobiť tento krok. Chýba nám „poistka“, hmatateľné ubezpečenie o bezpečnosti tohto kroku. Takto negujeme radostné vyznanie svätého Pavla, ktorý o kresťanoch hovorí, že žijú vo viere (2 Kor 5, 7).
      Vypočujme si tichú výčitku, ktorú nám adresuje Pán ústami sv. Kataríny Sienskej: „Prečo nemáš dôveru vo mňa, svojho Stvoriteľa? Pretože dôveruješ sebe. Nie som ti azda verný a oddaný?... Skrze krv môjho Syna som človeka vykúpil a vrátil mu milosť. Takto sa presvedčil o mojej vernosti. Zdá sa však, že ľudia neveria, že som dosť mocný, aby som im pomáhal, dosť silný, aby som im mohol prísť na pomoc a ochrániť ich pred nepriateľom, dosť múdry, aby som osvietil ich rozum, dosť láskavý, aby som im dal to, čo nevyhnutne potrebujú k spáse, dosť bohatý, aby som ich mohol obohatiť, a dosť krásny, aby som ich mohol obdariť krásou. Boja sa, že nemajú pokrm, ktorým by som ich zasýtil a odev, ktorým by som ich zaodel“ (Dialóg, kap.141).
      Kráčať životom vo viere, je vždy veľkou výzvou, ale aj dôkazom našej dôvery v Pána. Skúsme ukázať túto dôveru tým, že vo všetkých situáciách dnešného dňa vykročíme smerom, ktorý nám ukáže Božie slovo.

      Inšpirácie: 2 Kor 5, 7
      Kartotéka: Dôvera / Viera / 2 Kor 5
25.08.2003 | Čítanosť(2359)
Téma: Dôvera / Modlitba
22.10.2004 | Čítanosť(1270)
Téma: Dôvera / Smrť / Viera
12.06.2003 | Čítanosť(1738)
2 Kor 5, 1-21


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet