26.február 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Iní sa chvália tým, že sa rozprávajú s veľmožmi, kniežatami a kráľmi, a ty sa môžeš chváliť tým, že vo Svätom písme hovoríš so Svätým Duchom. Preto, lebo cez Sväté písmo k nám skutočne hovorí Svätý Duch.

~sv. Efrém Sýrsky ~

02.11.2004 - Miron
čítanosť1470 reakcie0
(Share 335 0)


Téma: Obrátenie / Svedectvo / 1 Sol 1, 7

Myšlienky... 166/2004

      Leslie Strobelová sa stala kresťankou v roku 1979. Príklad, ktorý vychádzal z jej života z viery mal vplyv aj na jej neveriaceho manžela Leeho. Vydal sa na cestu hľadania Boha a napokon ho aj našiel. Vo svojej knihe Prípad pre Krista rozpráva o dvoch rokoch intenzívneho hľadania, ktoré ho priviedlo ku Kristovi. Tento novinár, ktorý absolvoval univerzitu Yale a je držiteľom viacerých ocenení v oblasti žurnalistiky, sa teraz venuje v prevážnej miere písaniu odpovedí na otázky, ktoré dávajú neveriaci a často aj cynickí čitatelia novín, pre ktoré pracuje.
      Zmena, ktorou prešiel, sa dotkla aj ich 5 ročnej dcéry Alison, ktorá raz povedala: „Mamka, ja by som chcela, aby Boh urobil pre mňa to, čo urobil pre ocka.“ Viera Leslie Strobelovej ovplyvnila život celej jej rodiny. (www.eSermons.com)
      Práve príklad takéhoto napodobňovania mal na mysli svätý Pavol, keď chváli ovocie, ktoré prinieslo úsilie veriacich v Solúne. Mali pred očami príklad apoštolov ktorí im zvestovali Krista a usilovali sa napodobňovať ich vieru a evanjelizačné úsilie. Takto „sa stali vzorom všetkým veriacim v Macedónsku a v Achájsku“ (1 Sol 1, 7).
      Ak by sme sa ponorili do spomienok, zaiste by sme našli mnoho ľudí, ktorých príklad posilnil našu vieru a akceleroval náš duchovný rast. Mali by sme v modlitbe za nich poďakovať, pretože nás takto veľmi obdarovali. Na druhej strane by sme sa mali pýtať sami seba, či sa usilujeme nasledovať Krista tak, aby sme boli schopní podobne obdarovať druhých?
      Ten, kto sa usiluje kráčať za Kristom, ukazuje cestu mnohým.

      Inšpirácie: 1 Sol 1, 6-7
      Kartotéka: Obrátenie / Svedectvo / 1 Sol 1
20.07.2003 | Čítanosť(2458)
Téma: Obrátenie / Zmena
16.06.2003 | Čítanosť(1811)
1 Sol 1, 1-10
08.02.2010 | Čítanosť(1658)
Obrátenie


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet