20.január 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Hlas chudobných má byť pre nás hlasom Kristovým“

~Roger Schutz .~

02.11.2004 - Miron
čítanosť1118 reakcie0
(Share 269 0)


Téma: Duchovný život / Duchovné sprevádzanie / 1 Sol 2, 7

Myšlienky... 168/2004

       Pred rokmi bádatelia boli zhrození rapídnym poklesom počtu gigantických kaktusov v Národnom parku v štáte Arizona. Predpokladali, že na príčine sú klimatické zmeny, znečistenie ovzdušia alebo azda nejaká bakteriálna nákaza. Zdalo sa, že tieto vzácne kaktusy by mohli úplne vyhynúť.
      Vedci nakoniec objavili dôvod zmenšovania počtu kaktusov. Zistili že prvých dvadsať až tridsať rokov potrebujú koexistovať s ostatnou vegetáciou a to stromami alebo vysokou trávou, ktorá ich v lete tieňom chráni pred slnkom a v zime pred mrazom. Až potom sú schopné odolávať týmto nepriaznivým vplyvom. Ťažba dreva a pasenie dobytka zničili týchto ochrancov mladých kaktusov a tie bez ich pomoci neboli schopné prežiť. (www.eSermons.com)
      To, čo je na prvý pohľad udivujúce v ríši rastlín, je celkom prirodzené v ľudskej spoločnosti. Je prirodzené, že deti a mladí ľudia sú obklopení starostlivosťou rodičov, kým nedospejú. Niektorí ľudia dokonca potrebujú celoživotnú starostlivosť. A je len prirodzené, že im aj dostáva.
      V duchovnej oblasti by to malo byť tiež samozrejme. Svätý apoštol Pavol v Liste Solúnčanom píše s akou starostlivosťou pristupovali k novým veriacim v Solúne: „Hoci sme ako Kristovi apoštoli mohli zavážiť, boli sme medzi vami malí, ako keď matka kŕmi a láska svoje deti“ (1 Sol 2, 7). Tí, ktorí prijali vieru v Krista, mali pre svoj rast oporu u apoštolov.
      Možno aj my poznáme človeka, ktorý sa len nedávno obrátil, alebo sa usiluje o rast v svojom duchovnom živote. Možno aj vnímame ich duchovné zápasy. Tu všade je pre nás priestor na to, aby sme sa stali pre nich oporou, aby v u nás našli povzbudenie, aby sme ich chránili pred „slnkom a mrazom“, kým nezosilnejú.
      Spomeňme si na tých, ktorí nás sprevádzali na ceste nášho duchovného dozrievania. Môžeme im to oplatiť tým, že budeme na tejto ceste sprevádzať druhých.

      Inšpirácie: 1 Sol 2, 7
      Kartotéka: Duchovný život / 1 Sol 2
27.05.2011 | Čítanosť(4877)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3420)
Duchovný život
16.06.2003 | Čítanosť(1740)
1 Sol 2, 1-20


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet