20.január 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Boh obyčajne dopustí, aby sme trpeli na tie isté slabosti, ktoré sa nám nepáčia na iných - zábudlivosť, nedbalosť, únava... Potom je celkom prirodzené, že prepáčime chyby, do ktorých sme sami upadli.”

~SV. TERÉZIA Z LISIEUX ~

03.11.2004 - Miron
čítanosť396 reakcie0
(Share 168 0)


Téma: Nm 13, 1-2.26-33

Myšlienky... 172/2004

      Turista sa zastavil v malom vidieckom penzióne. Recepčný mu odporúčal navštíviť miestnu raritu – zrekonštruovaný vodný mlyn. Turistu to zaujalo a hneď sa tam aj vydal. Mlyn vyzeral skutočne dobre. Všetky súčasti mlyna boli nové, ale bez pohybu. „Funguje?“ spýtal sa sprievodcu. Ten zatiahol za páku, aby umožnil prúdu vody dopadať na lopatky mlynského kolesa. Všetko sa dalo za veľkého hrmotu do pohybu.
      Je to pekná ilustrácia toho, čo sa začne diať v človeku, ktorý sa vo viere obracia k Bohu. Začína sa v ňom i okolo neho čosi diať. Nevera je často dôvodom pre nenaplnenie Pánových prisľúbení.
      Príkladom môžu byť aj deti Izraela, keď zastali na hraniciach Kanaánu. Väčšina z nich bola vystrašená, keď spoznala silu nepriateľa. Jedine Kaleb s odvahou, ktorá sa zrodila z jeho viery, povedal: „Poďme hneď a zaujmime krajinu, lebo ju môžeme dobyť“ (Nm 13, 31). Pamätal na Božie prisľúbenie, ktoré hovorilo, že táto zem má byť ich dedičstvom. Preto si bol vo viere istý, že Boh svoje prisľúbenie naplní, ak keď z prirodzeného pohľadu obsadenie Kanaánu sa zdalo nemožné.
      Kaleb zaujal správny postoj.
      Aký postoj sme zaujali dnes my pri stretnutí s rôznymi ťažkosťami?

      Inšpirácie: Nm 13, 1-33
      Kartotéka: Nm 13
04.09.2004 | Čítanosť(735)
Nm 13, 01-34


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet