11.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Ak skutočne hľadáme Boha, sám On vnikne do nás a spoznáme Ho. A ak Ho svojím čistým životom v sebe udržiavame, zostane aj prebývať s nami.

~sv. Arzén Veľký, +449~

08.02.2005 - Miron
čítanosť2434 reakcie0
(Share 503 0)


VPD – streda 1 týždňa / Sväté písmo / Prís 2, 1-6

Myšlienky... 35/2005

       „Múdrosť udeľuje Pán, z jeho úst pochádzajú poznanie a rozumnosť“ (Prís 2, 6). Tieto slová z Knihy prísloví v nás zaiste zapaľujú túžbu zmocniť sa tejto múdrosti, ktorú ponúka Boh. Azda aj z času na čas siahneme po Svätom písme, aby sme načerpali pre svoj život z tejto múdrosti a možno ho aj hneď odkladáme, lebo nedostávame to, čo sme očakávali.
      Zmocniť sa Božej múdrosti však vyžaduje viac, než len otvoriť Sväté písmo a prečítať, čo je v tej ktorej kapitole napísané. Skúsme sa preto pre štúdium Božie slova viesť týmito šiestimi odporúčaniami:
      1. Vyberme si správny čas na čítanie Svätého písma, aby sme ho mohli každý deň dodržať. Bez vážneho dôvodu ho nikdy nevynechajme.
      2. Pred začiatkom čítania poprosme Boha o pomoc a chápavosť.
      3. Premýšľajme o tom, čo čítame. Poklady ukryté vo Svätom písme zriedkavo ležia ako kamienky na pobreží. Kto chce poklad, musí kopať hlbšie.
      4. Pred tým, než uvážite, čo daná pasáž pre vás znamená, skúste pochopiť, čo autor chcel povedať ľuďom svojej doby.
      5. Napíšte si aspoň jedno poučenie z prečítaného textu, ktoré sa pokúsite vniesť do svojho života.
      6. Nevzdávajte sa! Zaiste, niektoré časti Svätého písma sú ťažko pochopiteľné, ale je oveľa viac častí, ktoré môžete pochopiť. Ak tieto uvediete do života, zmeníte ho a časom pochopíte aj tie náročnejšie pasáže.
      Skúste si doma otvoriť Knihu prísloví a prečítať znovu druhú kapitolu, ktorú sme si dnes vypočuli. Využite pritom týchto šesť jednoduchých rád. Ak to urobíte, začnete objavovať poklady ukryté v Božom slove, ktoré veľmi obohatia váš život.

      Inšpirácie: Prís 2
      Kartotéka: Prís 2
29.03.2006 | Čítanosť(1820)
Téma: Sväté písmo
17.04.2004 | Čítanosť(1417)
Prís 2,


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet