11.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Kto prelieva veľa sĺz nad hriechmi brata, lieči seba samého.”

~sv. Bazil Veľký~

09.02.2005 - Miron
čítanosť2186 reakcie0
(Share 712 0)


Téma: Štvrtok 1. týždňa Veľkého pôstu / Mt 7, 7-8

Myšlienky... 37/2005

      Modlitba patrí medzi akcenty Veľkého pôstu. Sami cítime, že ak chceme toto obdobie hodnotne prežiť, musíme posilniť svoj život modlitby. Vedú nás k tomu i o niečo dlhšie liturgické slávenia. A dnes nás k tomu nabáda aj samotné Božie slovo, ktoré odhaľuje silu modlitby.
      Počúvajte, čo nám hovorí Ježiš Kristus: „Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám! Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria“ (Mt 7, 7-8).
      Tieto slová nám dávajú nádej. Každý z nás totiž dokáže vytvoriť dlhý zoznam vecí, ktoré nás trápia či už v osobnom živote, alebo v súvislosti so životom našich blížnych, a s ktorými si nevieme poradiť. Môžeme sa však s veľkou dôverou obrátiť na nášho nebeského Otca.
      Po skončení liturgie zašiel za kňazom mladý muž. Kňaz ho videl prvý krát. Nebolo to však nič čudné, pretože v tomto chráme v centre mesta sa premlelo mnoho ľudí. Mladý muž ho však prekvapil svojou prosbou: „Otče, počul som dnes vašu kázeň... a niečo sa vo mne odohralo. Prosím, pomodlite sa za mňa a pomôžte mi dostať sa späť k Bohu.“ Kňaz s veľkou radosťou súhlasil. Nasledovala celá šnúra ich vzájomných stretnutí, počas ktorých sa kňaz stále viac presvedčoval o úprimnej túžbe muža po zmene života.
      Tento mladý muž odišiel pre ôsmimi rokmi z domu a za celý čas nedal rodičom o sebe nič vedieť. Nechcel mať s nimi nič spoločné. Teraz svoje konanie oľutoval, napísal rodičom list, aby sa ospravedlnil a povedal, že s Božou pomocou začal nový život.
      Odpoveď prišla rýchlo. Matka mu napísala: „Môj drahý syn. Podľa toho, čo si napísal, prijal si Krista za svojho Pána v deň a azda ja v hodinu, kedy tvoj otec odišiel do neba. Bol chorý už dlhý čas, ale v ten posledný deň bol veľmi nepokojný. Obracal sa v posteli z boka na bok a neustále naliehavo šepkal slabým hlasom: Pane, prosím, zachráň môjho syna! Som si istá, že tvoju zmenu v živote, o ktorej si napísal a z ktorej sa teším, vyprosil tvoj otec v posledných hodinách svojho života. Teším sa na skoré stretnutie s tebou doma...“ (www.sermonillustrations.com).
      Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám!...
      Využime tento pôstny čas k prehĺbeniu modlitby vo svojom živote. S veľkou dôverou môžeme Bohu predložiť svoje prosby a nemusíme sa báť, že by nejakú z nich nevypočul.
      Dokážeme si vôbec predstaviť, čo všetko môžeme skrze modlitbu v tomto pôstnom čase napraviť, vyriešiť, vyprosiť...?

      Inšpirácie: Mt 7, 1-12
      Kartotéka: Mt 7
16.06.2007 | Čítanosť(3594)
Téma: Mt 7, 11
15.10.2003 | Čítanosť(3276)
Téma: Mt 7, 3-5 / Lk 6, 39-42
12.06.2003 | Čítanosť(4604)
Mt 7, 1-12
12.06.2003 | Čítanosť(3994)
Mt 7, 13-29


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet