11.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Dokonalá láska k blížnemu spočíva v tom, že znášame jeho chyby, nečudujeme sa jeho slabostiam a tešíme sa aj tým jeho najmenším cnostným úkonom.

~SV. TERÉZIA Z LISIEUX~

14.02.2005 - Miron
čítanosť614 reakcie0
(Share 202 0)


Téma: VPD – piatok 5. týždňa / Poslušnosť / Viera / Gn 12, 1-4

Myšlienky... 48/2005

      Zaiste viete, čo znamená byť v správnom čase na správnom mieste. Mnohokrát ste to už povedali, keď sa vám pritrafila nejaká dobrá životná príležitosť. Ale celkom určite sa aj mnohokrát stalo, že vám takáto príležitosť ušla, len preto, že ste neboli v správnom čase na správnom mieste. V takých prípadoch je človeku ľúto, že sa nerozhodol správne. Ale ako môžeme dopredu vedieť, čo je pre nás dobré?
      V tomto svete len ťažko nájdeme nejaké kritérium, ktoré by nám pomohlo správne sa rozhodnúť. Boh nám však ponúka svoje sprevádzanie. Ak mu budeme dôverovať, naše rozhodnutia budú správne a veľmi užitočné nielen vzhľadom na tento pozemský život, ale predovšetkým vzhľadom na našu večnosť.
      Dnes sa nám ako príklad ponúka pohľad na jednu závažnú situáciu v živote Abraháma. Má sedemdesiatpäť rokov. Žije s manželkou v bezdetnom manželstve. Už je azda zmierený so svojím stavom. Má zabehaný spôsob života, spoločenské postavenie, ktoré mu zaručuje všeobecnú úctu. Čo ešte mohol od života čakať? Čakal vôbec ešte niečo?
      V tejto životnej situácii sa mu prihovoril Boh. Povedal mu: „Odíď zo svojej krajiny, od svojho príbuzenstva a zo svojho otcovského domu do krajiny, ktorú ti ukážem“ (Gn 12, 1). A hneď za tým nasleduje nádherné prisľúbenie, ktorým bude Abrahám obdarovaný. A čo urobil Abrahám? Vydal sa na cestu. Obdivuhodné rozhodnutie!
      Z Božieho slova i k nám zaznievajú rôzne pozvania a s nimi je zviazané ešte väčšie prisľúbenie – účasť na Božom živote v nebeskom kráľovstve. Nie je to vždy ľahké. Ani pre Abraháma nebolo ľahké poslúchnuť Božie volanie. Sme pripútaní k zemi tisícorakými putami a neraz ich musíme s námahou preťať, aby sme mohli nasledovať Božiu vôľu. Táto námaha však stojí za to. Je to rozhodnutie, ktoré nás vedie na správne miesto v správny čas. A my vieme, že toto je cesta, ako sa v čase našej smrti ocitnúť na správnom mieste.

      Inšpirácie: Gn 12
11.09.2004 | Čítanosť(1064)
Gn 12


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet