27.január 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Druhým pomôžeme najlepšie, keď si čo najmenej lámeme hlavu, ako to máme urobiť. Robme to celkom nenútene a s úsmevom.”

~SV. EDITA STEINOVÁ~

05.03.2005 - Miron
čítanosť836 reakcie0
(Share 242 0)


Téma: 2 Tim 4, 1-2

Myšlienky... 85/2005

      Ak nieto zbadá horiaci dom, urobí všetko, aby zachránil jeho obyvateľov. Podobne ak niekto vidí topiaceho, neváha a pokúsi sa ho zachrániť. Takýto ľudia sú potom oslavovaní ako hrdinovia, pretože zachránili ľudské životy. Čudné však je, že ak kresťan sa pokúša zachrániť svojho blížneho, ktorý sa rúti do zatratenia, vyslúži si len posmech a obvinenie z fanatizmu.
      V Knihe Genezis je situácia, ktorá to pekne ilustruje. Keď bol Lot Božím riadením upozornený, že Pán sa chystá zničiť Sodomu, hneď naliehal na svojich zaťoch, aby odišli z mesta. Oni si však mysleli, že si robí žarty (porov. Gn 19, 12-14). Lot však nežartoval. Skaza mesta prišla.
      Keď poznáme Božie slovo, tak poznáme aké následky budú mať naše skutky a slová. Vieme však, že pokáním môžeme dosiahnuť Božie odpustenie. Je teda múdre, ak sa pokáním očisťujeme. Na druhej strane však je však okolo nás veľa tých, ktorí Božie slovo nepoznajú. Sme zodpovední za nich. Sme tí, ktorí im ho majú zvestovať, aby sa mohli zachrániť. Je možné, že nás mnohokrát vysmejú a označia za fanatikov. Je však možné aj to, že niektorí sa zamyslia a uveria v Ježiša Krista. Dopredu nevieme kto ako zareaguje. No nesmieme mlčať len preto, že sa môžeme stretnúť s odmietnutím.
      Preto aj pre nás je stále aktuálna výzva svätého Pavla Timotejovi: „Zaprisahávam ťa pred Bohom a Kristom Ježišom, ktorý bude súdiť živých i mŕtvych, pre jeho príchod a jeho kráľovstvo: Hlásaj slovo, naliehaj vhod i nevhod, usvedčuj, karhaj a povzbudzuj so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou“ (2 Tim 4, 1-2).
      Je to služba, ktorú svet dnes veľmi naliehavo potrebuje.

      Inšpirácie: 2 Tim 4, 1-2
22.10.2004 | Čítanosť(1562)
Téma: Smrť / 2 Tim 4, 6-7
16.06.2003 | Čítanosť(1788)
2 Tim 4, 1-22


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet