4.marec 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Skutočná poslušnosť nás oslobodzuje od sebectva a pýchy, pomáha nám nájsť Boha a v ňom celý svet. Poslušnosť je zvláštna milosť, ktorá vytvára hlboký pokoj, vnútornú radosť a jednotu s Bohom.”

~MATKA TERÉZIA~

20.06.2003 - Miron
čítanosť995 reakcie0
(Share 278 0)


Téma: Modlitba

Myšlienky... 30/2000

       Ako každá dobrá vec, aj modlitba, v ktorej sa prihovárame za potreby druhých, môže byť znehodnotená. A to v tom prípade, keď je skôr „umývaním si rúk“ – „Veď sa za neho modlím...“ Modlitba príhovoru je spoluprácou medzi Bohom a nami. O skutočnú a správnu modlitbu ide vtedy, keď je sprevádzaná našou konkrétnou pomocou tomu, za ktorého sa modlíme. Modlitba – to nie je prenechanie všetkej práce na Boha. Boh začína konať vtedy, keď sme už vyskúšali všetko.
       Nasledujúce dva príklady nám môžu pomôcť pochopiť správnu modlitbu príhovoru.
       Istý kňaz poprosil pápeža Jána XXIII. o modlitbu za ochrnutú manželku jeho priateľa. Pápež na jeho žiadosť odpovedal: „Môžeme predsa urobiť viac!“ Zavolal svojho vodiča, nasadol spolu s kňazom do auta a odišli do domu ochrnutej ženy. Strávili s ňou určitý čas a modlili sa za ňu. Žena bola veľmi povzbudená a šťastná. Hľa, príklad modlitby príhovoru spojenej s konkrétnym skutkom lásky.
       Iný príklad.
       Chudobný farmár mal jedného dňa nehodu, pri ktorej si poranil nohu. Zapríčinilo to jeho dlhú práceneschopnosť. Jeho rodina bola veľká a potrebovala pomoc. Niekto zorganizoval modlitbové stretnutie v chráme za farmárovo skoré uzdravenie. Uprostred modlitieb sa otvorili dvere chrámu. Dnu vošiel mladý muž, syn jedného z miestnych farmárov. Povedal: „Môj otec dnes nemohol prísť na modlitbové stretnutie. Má veľa práce... Ale posiela svoje modlitby na nákladiaku...“
       Vonku stálo nákladné auto naložené zemiakmi, zeleninou, mäsom, ovocím a mnohými inými produktmi jeho farmy.
       Ako každá dobrá vec, aj modlitba, v ktorej sa prihovárame za potreby druhých, môže byť znehodnotená. Kiež by nám toto dnešné zamyslenie pomohlo uchrániť sa pred takýmto znehodnotením.
11.07.2003 | Čítanosť(3801)
Téma: Povolanie / Modlitba matky
22.04.2004 | Čítanosť(3115)
Téma: Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2979)
Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2967)
Modlitba - prosebná
27.06.2003 | Čítanosť(2851)
Modlitba orodovania


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet