4.marec 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Kto sám seba klame a načúva vlastnej lži, dôjde k tomu, že už nerozozná nijakú pravdu ani v sebe, ani okolo seba a následkom toho nectí si ani seba, ani iných.”

~FIODOR M. DOSTOJEVSKIJ ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1045 reakcie0
(Share 246 1)


Téma: Sväté písmo

Myšlienky... 4/2000

      Chasidské rozprávanie hovorí o učeníkovi, ktorý sa spýtal svojho majstra na tajomstvo jeho radosti. Učiteľ mu začal rozprávať o inom učeníkovi, ktorý prichádzal každý deň počúvať svojho majstra čítať Tóru – Božie slovo v prvých piatich knihách Starého zákona. Keď majster prečítal zo Svätého písma slová – „A Boh povedal...“, mladý učeník vyskočil a začal tancovať vykrikujúc: „Boh hovoril! Boh hovoril! Boh hovoril!“
       „Toto je,“ povedal majster svojmu učeníkovi, „to je začiatok radosti.“
      Boh neprestáva k nám hovoriť. A to by mal byť začiatok našej radosti.

* * *


      Vo chvíli, keď život sa zdá byť veľmi ťažký; keď sa zdá, že už všetko je nad tvoje sily, načúvaj Bohu a on ti povie: „Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním“ (Mt 11, 28). Boh hovorí!
      Vo chvíli, keď si naplnený strachom a obavami, načúvaj Bohu a on ti povie: „Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva. Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje“ (Jn 14, 27). Boh hovorí!
      Keď súženia naplňujú tvoje dni a beznádej tvoje noci, načúvaj Bohu a on ti povie: „Vo svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet!“ (Jn 16, 33). Boh hovorí!
      Keď si na nejakej životnej križovatke a nevieš ktorou cestou sa vydať, načúvaj Bohu a on ti povie: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa“ (Jn 14, 6). Boh hovorí!
      V každej chvíli, keď sa ocitneš v temnote života, v bezradnosti, v tisíckach rôznych pokušení, načúvaj Bohu a on ti povie slovo nádeje, povzbudenia i rady.
      Nič – skutočne nič – v celom stvorenstve nám nemôže dať múdrosť, pravdu, svetlo, nádej, silu, odpustenie, pokoj okrem slov nášho nebeského Otca, keď mu načúvame.
29.03.2006 | Čítanosť(1815)
Téma: Sväté písmo


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet