11.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Aby si mal všetko, musíš dať všetko. Samoľúbosť ti škodí väčšmi než čokoľvek iné na svete.”

~TOMÁŠ KEMPENSKÝ ~

04.08.2006 - o. PaedDr. František Dancák
čítanosť430 reakcie0
(Share 167 0)


Téma:. „Spravodliví volali a Pán ich vyslyšal a vyslobodil ich zo všetkých tiesní“ (Ž 34, 18).

Myšlienky... 216/2006

      Len spravodliví ľudia môžu vedieť, aký dobrý je Boh a aká vzácna je jeho pomoc v ťažkostiach života... Na toto si spomínal i starozákonný Dávid, keď utiekal pred rozhnevaným Šaulom a hľadal útočište a ochranu: „Hľadal som Pána a on ma vyslyšal a vytrhol ma zo všetkej hrôzy” (Ž 34, 5)... Božia láska dáva tak istotu v každej tiesnivej situácii. Vyslobodil, vyslobodzuje i vyslobodí - preto mu dôverujeme, preto sa k nemu modlime!
      Pani Rosa Fitzgerald Kennedyová, ktorá stratila troch synov v službe vlasti, nachádzala pokoj a vyrovnanie pre svoje bolesti práve vo viere a v meditácii o Kristovom utrpení a jeho smrti. Keď mala 85 rokov - bolo to v roku 1980, povedala: „To mi dáva novú silu a novú odvahu. Môj duch sa občerství, srdce je radostné a ďakujem Bohu za svoju vieru vo vzkriesenie, zatiaľ čo si skutočne utieram slzy.“
      Naozaj, „Pán je pri tých, čo majú srdce skrúšené, a zachraňuje zlomených na duchu“ (Ž 34, 19)... Je to Boh, ktorý nám utiera slzy už tu na zemi, že nám dáva dar viery a nádeje prežiť všetky trápenia života, po ktorých raz príde slávny deň nášho vzkriesenia pre večný život.
      Ďakujme teda Pánu Bohu, že nám pomáha vo všetkých tiesňach života, ktorých je niekedy toľko, že sa nám z nich točí hlava. Ďakujme mu i za túto pôstnu útechu, v ktorej si uvedomujeme, že vo svojich utrpeniach nie sme sami, ale že je tu s nami náš trpiaci Spasiteľ - Ježiš Kristus.

20.10.2004 | Čítanosť(567)
Ž 34


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet