11.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    A tak, dívaj sa nielen na ťažkosti, ale aj na odmenu za ne. Mnohé dobré skutky sa nám zdajú ťažkými len preto, že svoj záujem obraciame neustále na obtiažnosť ich vykonania, a neuvedomujeme si, aké odmeny máme za ne prihotovené.

~sv. Ján Zlatoústy~

04.08.2006 - o. PaedDr. František Dancák
čítanosť420 reakcie0
(Share 189 0)


Téma:. „Čujte dnes jeho hlas: «Nezatvrdzujte svoje srdcia...»“ (Ž 95, 8).

Myšlienky... 218/2006

Keď Mojžiš vyviedol ľud zo zajatia, viedol ich púšťou do zasľúbenej zeme. Ale že sa Bohu rúhali, do zasľúbenej zeme mali vojsť až ich deti. Preto blúdili púšťou. V Meríbe, neďaleko hory Sinaj, začali medzi nimi spory a hádky s Mojžišom a vyčítali mu, prečo ich vyviedol z Egypta, keď teraz majú zahynúť smädom. Týmto však hrešili proti Bohu, veď ich vyviedol z egyptského zajatia (Ex 17, 1-7).
Na túto udalosť Starého zákona myslí žalmista, keď vyzýva ľud k oslave Boha, ktorého majú všetci uznať a poslúchať, ak nechcú byť potrestaní a zavrhnutí ako ich otcovia na púšti: „Nezatvrdzujte svoje srdcia ako v Meríbe..., kde ma pokúšali vaši otcovia; skúšali ma, hoci moje skutky videli“ (95, 8-9).
Počuť Božie volanie je často otázkou života a smrti.
Sv. Filip Neri, taliansky kňaz (+1595), bol vychovávateľom mládeže a dobrým spovedníkom. Jednému kajúcnikovi dal ako pokutu niekoľkokrát za deň pomodliť sa Raduj sa, Bohorodička, a po každej tejto modlitbe povedať: „Možno zajtra už budem mŕtvy!“
Snáď zajtra budem mŕtvy! To môže povedať každý z nás. Preto nezatvrdzujme svoje srdcia. Počúvajme Boží hlas. Dajme si pozor na každé vnuknutie, aby sme ani v najmenšom nezatvrdili svoje srdcia voči Bohu. Vieme, že sme slabej vôle, ale snažme sa posilniť si ju i v tejto svätej pôstnej dobe.

05.11.2004 | Čítanosť(491)
Ž 95


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet