11.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Cestou nech ťa vedie viera a cestou nech ti je Sväté písmo! A dobrým vodcom Slovo z neba. Od tejto lampy si aj ty zažni svoju lampu, aby svietila do tvojho vnútorného človeka, ktorý zas je lampou tvojho tela.

~Sv. Ambróz~

04.08.2006 - o. PaedDr. František Dancák
čítanosť724 reakcie0
(Share 282 0)


Téma:. „Rozpomeň sa, Pane, na svoje zľutovanie a na svoje milosrdenstvo, ktoré trvá od vekov.“ (Ž 25, 6).

Myšlienky... 219/2006

V knihe proroka Daniela čítame (3, 25-45) o úpenlivej modlitbe, ktorú prednášal Azariáš uprostred ohňa. Dovoláva sa v nej Božieho zasľúbenia daného ešte Abrahámovi. Pripomína bolestnú situáciu národa v zajatí a kajúcne prosí o milosrdenstvo. „Neodnímaj od nás svoje milosrdenstvo pre Abraháma, svojho miláčika, pre Izáka, svojho sluhu, a pre Izraela, svojho svätca, ktorým si prisľúbil, že rozmnožíš ich semä...“ (Dan 3, 35-36). Nič nevyčíta Bohu, ale kajúcne prosí: „Ale so skrúšenou dušou a poníženým duchom nech dosiahneme prijatie!“ (v. 39). „Nezahanbuj nás, ale nalož s nami podľa svojej krotkosti a podľa množstva svojho milosrdenstva!“ (v. 42).
Naučme sa aj my tej múdrosti. To je kľúč k novým Božím darom, ktoré od Boha s vierou očakávame.
Zamyslime sa, ako sa správame, keď sa nám v živote všeličo nedarí. Nevyčítame to Bohu i ľuďom?
V Životopisoch rímskych cisárov píše Suetonius, že za starých pohanských čias bol zvyk, že ak bohovia nevyslyšali modlitby ľudí, pomstili sa na božstvách tým, že hádzali kamene do chrámov.
Nerobíme to tak aj my - aj keď nie doslovne? Nie sme príliš zaujatí svojou situáciou?... Musíme vedieť odpúšťať. Keď treba, aj „sedemdesiatsedem ráz“ (Mt 18, 22). Súd patrí Bohu. Našou úlohou je kajúcnosť a viera v nekonečnú Božiu dobrotu.

20.10.2004 | Čítanosť(792)
Ž 25


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet