11.máj 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Všetko bohatstvo pochádza z neprávosti a keď jeden nestratí, druhý nemôže nájsť. Preto sa mi zdá veľmi pravdivým ono bežné príslovie: Boháč je alebo človek nespravodlivý, alebo dedičom nespravodlivého.

~sv. Augustín~

04.08.2006 - o. PaedDr. František Dancák
čítanosť453 reakcie0
(Share 217 0)


Téma:. „Ak si budeš, Pane, v pamäti uchovávať neprávosť, Pane, kto obstojí?“ (Ž 130, 3).

Myšlienky... 220/2006

Naozaj, hriechy sú tou hĺbkou, v ktorej sa topí už starozákonný žalmista. Nikto z nás nemôže totiž povedať, že je spravodlivý, že nikdy neurobil nejaké zlo... „Naozaj som sa v neprávosti narodil a hriešneho ma počala moja mať“ (Ž 51, 7), vyznáva Dávid. Preto aj my môžeme hovoriť so žalmistom, že keby i naše neprávosti Boh vo svojej pamäti uchovával, kto by pred ním obstal?
Preto celé naše vnútro má byť naplnené vďakou za Božie milosrdenstvo, ktoré je tak zhovievavé k našim hriechom, slabostiam a nedostatkom.
Sv. Augustín, cirkevný učiteľ, mal 76 rokov, keď zomrel. Vedel, že sa blíži jeho smrť, preto s radosťou volal: „Mám milosrdného Boha.“
Naozaj, „Pane, tvoje milosrdenstvo siaha po nebesia a tvoja vernosť až k oblakom“, vyznáva žalmista (Ž 36, 6). „Jeho milosrdenstvo z pokolenia na pokolenie s tými, čo sa ho boja“, hovorí Panna Mária vo svojom chválospeve (Lk 1, 50).
Naše liturgické spevy a modlitby sú plné vďaky za toto Božie milosrdenstvo, ktoré všetky viny odpúšťa (Ž 103, 3). Obnovme v sebe kresťanskú bázeň, aby sme nezneužívali Božiu dobrotu a lásku, ktorú k nám hriešnym a slabým ľuďom Boh stále prechováva. Ďakujme mu za tento veľký dar milosrdenstva, ktorý sa prejavuje najmä v sviatosti pokánia. Vážme si ešte viac tento dar a vykonajme si i tohtoročnú sv. spoveď so všetkou starostlivosťou a bázňou.

06.11.2004 | Čítanosť(697)
Ž 130


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet