23.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Môžeš sa radovať z toho, že ti Boh sľúbil odpustenie, ak sa zajtra obrátiš; no zajtrajší deň ti prisľúbený nie je.”

~SV. AUGUSTÍN ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť946 reakcie0
(Share 281 0)


Téma: Cirkev / Ako sa staráme o jej „imidž?

Myšlienky... 273/2001

      Istý americký finančník po návrate zo Švajčiarska uverejnil svoje dojmy a skúsenosti v The Wall Street Journal. V článku uviedol aj tento postreh.
      Každý návštevník Švajčiarska si zrejme ako prvé všimne akúsi nepoškvrnenú čistotu tejto krajiny – od snehom pokrytých vrcholkov hôr až po krištáľovo čisté jazerá, od horských chát až po malebné dedinky.
      Dokonca aj peniaze sa zdajú čisté. Bankovky vyzerajú, akoby len teraz vošli do obehu. Tie, ktoré nesú známku čo i len malého poškodenia alebo je na nich hoci len malá škvrnka, sú ihneď stiahnuté z obehu. Každý rok je takto z obehu stiahnutá celá tretina bankoviek. Dôvod tejto úzkostlivej starostlivosti o vzhľad bankoviek prezrádza prezident Švajčiarskej národnej banky: „Prvá vec, s ktorou sa návštevník Švajčiarska stretáva – sú peniaze. Bankovky takto vytvárajú prvý dojem o krajine – a chceme, aby bol dobrý.“(John Gillmartin)
      Inými slovami, Švajčiari vzali imidž svojej krajiny veľmi vážne. Toto ma privádza k zamysleniu, aký „imidž“ vytvárame – ako Božie deti – Cirkvi. Máme azda šťastie, že Boh si nepočína ako švajčiarski bankári, ktorí ihneď nahradzujú špinavé a poškodené bankovky novými. Má s nami trpezlivosť. V každú chvíľu nám ponúka svoje odpustenie, aby sme sa očistili, aby sme cez pokánie napravili tie rôzne „poškodenia“, ktoré spôsobil hriech. Sme za to vďační? Prijímame túto ponuku? Usilujeme o „dobrý imidž“ Cirkvi, ktorú iní vnímajú cez nás?
08.09.2006 | Čítanosť(2158)
Téma: Cirkev / Humor
25.06.2003 | Čítanosť(1499)
Téma: Cirkev / Eucharistia
18.01.2010 | Čítanosť(1284)
Cirkev


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet