23.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Naša prirodzenosť je veľmi naklonená pokladať za ľahké to, čo spočíva v našich prirodzených danostiach, a naopak vždy znova a znova vyťahovať naše ,keby’ a ,ale’, keď si treba osvojiť myšlienky iných.”

~SV. TERÉZIA Z LISIEUX~

20.06.2003 - Miron
čítanosť2029 reakcie0
(Share 302 0)


Téma: Láska / Výchova

Myšlienky... 276/2001

      Filozof Rufus Jones vo svojej autobiografii spomína na udalosť z detstva, ktorá napriek svojej jednoduchosti vniesla svetlo do jeho života, stala sa bodom zlomu a ovplyvnila celé jeho budúcnosť.
      V ten deň jeho rodičia kamsi odchádzali a prikázali mu, aby ostal doma a pokosil trávnik. No len čo začal išli okolo priatelia a volali ho so sebou na ryby. Naliehali a sľúbili, že keď sa vrátia, pomôžu mu s trávnikom. Ale – ako každý rybár vie – na rybačke je ťažko ustriehnuť čas, zvlášť keď ryby berú.
      Malý Rufus sa vrátil domov až za tmy. Matka ho čakala. Potichu, bez slova ho viedla do jeho izby. Vedel, čo si zaslúži a tak nepovedal ani slovo na svoju obhajobu. „Ale potom,“ ako píše, „stal sa zázrak. Matka ma posadila do kresla, kľakla si, položila svoje ruky na mňa a začala Bohu o mne rozprávať. Rozprávala mu svoj sen o tom, ako by mal môj život vyzerať. Vykreslila ma ako chlapca a muža, ktorý, ako dúfala, naplní jej nádeje. Povedala aj to, ako som ju sklamal. Modlila sa: Ó, Bože! Vezmi si tohto môjho chlapca a urob z neho chlapca a muža, ktorý ti bude hlboko oddaný. Potom sa naklonila, pobozkala ma a nechala ma samého v tichu s Bohom.“
      V ten deň sa jeho život zmenil...
      Možno dnes alebo zajtra niekto pošliape naše nádeje. Možno to nebude po prvý krát... Možno budeme v pokušení napomenúť ho pre jeho dobro. Skúsme to však ako Rufusova matka. Skúsme v tej chvíli milovať...
      Tá chvíľa môže byť pre toho druhého zlomom v jeho živote...
27.05.2011 | Čítanosť(5059)
Téma: Dieťa / Láska
29.07.2003 | Čítanosť(3782)
Téma: Láska / Zmena života


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet