23.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Nedokážeme pochopiť, akú veľkú moc má čistá duša nad dobrým Bohom. Nie ona plní Božiu vôľu, ale Boh plní jej.”

~SV. JÁN MARIA VIANNEY ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť457 reakcie0
(Share 141 1)


Téma: Duchovný život / Život

Myšlienky... 308/2001

      Pred niekoľkými desaťročiami sa na juhu Spojených štátoch prejavovala rasová segregácia veľmi intenzívne. Jestvovali zábavné podniky, kde černosi mali zakázaný prístup podobne ako do mnohých iných verejných budov. Podobne sa to prejavovalo aj v hromadnej doprave. V autobusoch mali belosi vyhradené predné miesta, černosi sedeli vzadu. Išlo to až tak ďaleko, že ak v časti pre bielych už nebolo miesto, černoch musel uvoľniť svoje pre bieleho pasažiera. Jedného dňa však unavená černoška povedala „NIE“. Odmietla vzdať sa svojho miesta kvôli bielemu cestujúcemu. Mala z toho veľké nepríjemnosti, ale týmto „NIE“ sa začalo niečo nové. Toto „NIE“ vyvolalo bojkot autobusovej dopravy černochmi a to bol začiatok hnutia za rovnoprávnosť, na čele ktorého stál Martin Luther King. Toto „NIE“ zmenilo nakoniec postavenie černochov na juhu Spojených štátov. (Podľa: CONIARIS, Anthony M., This is My Beloved Son, Vol. I., Light and Life Publishing CO., Minneapolis, Minesota 1988, s. 64.)
      Možno, že problémy súčasnosti, ktoré sa dotýkajú našich životov, nie sú až natoľko bolestivé a ponižujúce. Predsa je však mnoho vecí, ktoré nás zraňujú a znehodnocujú kvalitu života. Okrem toho vnímame mnohé pomýlenia v životnom štýle dneška, pred ktorými kapitulujeme a hovoríme: „S tým nič nezmôžeme... taký je dnes život.“ A tak sa stáva, že hriech, ktorý by pred pár desaťročiami znamenal verejné pohoršenie, je dnes tolerovaný natoľko, že verejné pohoršenie vyvoláva skôr jeho kritika.
      Čo s tým?
      Stačí povedať „NIE“. Stačí dôrazne odmietnuť všetko, čo je proti pravde, proti dôstojnosti človeka. A možno práve toto „NIE“ odštartuje také hnutie v spoločnosti, ktoré sa prejaví viditeľnou nápravou. Stačí len odvaha k vysloveniu „NIE“.
27.05.2011 | Čítanosť(4984)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3532)
Duchovný život
26.06.2003 | Čítanosť(3357)
Život – zmysel života


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet