23.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Velebnosť sa spojila s malosťou. Moc so slabosťou, neporušiteľná prirodzenosť s prirodzenosťou podliehajúcou utrpeniu. Pravý Boh sa narodil v celej a dokonalej prirodzenosti opravdivého človeka. So všetkým tým, čo mu patrí, so všetkým, čo máme my.”

~SV. LEV VEĽKÝ~

20.06.2003 - o. Mgr. Jozef Matejovský
čítanosť577 reakcie0
(Share 236 0)


Téma: Sviatosti

Myšlienky... 322/2001

      V mojej farnosti je zachovaný starý zvyk východných katolíkov dávať deti „pod čašu“. Čiže ak si to rodičia želajú, ich dieťaťu, ktoré ešte nepristupuje ku sviatostiam, namiesto krížika na čelo pri podávaní Eucharistie je priložená čaša s Eucharistou na hlavičku.
      Pred pár mesiacmi prišla za mnou jedna babka, či by jej trinásťmesačnú vnučku nemohli dať u nás „pod čašu“, pretože vo farnosti, kde sa priženil jej syn tento zvyk sa už nepraktizuje a vnučka má nejaké problémy so spánkom, často sa v noci budí, plače a nemôžu ju utíšiť.
      Hneď najbližšiu nedeľu prišiel jej syn s manželkou a dcérkou na sv. liturgiu do mojej farnosti a dieťa som dal „pod čašu“. Odvtedy už prešlo hádam pol roka. Minulý týždeň bol u nás otec dieťaťa a okrem iného sa pochválil, že ich malá odkedy bola „pod čašou“ oveľa lepšie spí.
      Toto je pre mňa ďalší dôkaz sily sviatostí a zároveň impulz na propagáciu sviatostného života.


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet