30.marec 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Celý paradox človeka je v troch nasledujúcich zisteniach: hmota preniknutá duchom: pozemský život, už odteraz povolaný stať sa nebeským, časný údel spojený s večným povolaním. A paradox našej doby spočíva v tom, že má na zreteli len jednu časť človeka, tú najnižšiu. Zameriava ho totiž k hmote na úkor ducha. Organizuje mu život čisto pozemsky, ba popiera alebo celkom zanedbáva jeho povolanie k večnosti.

~A. D. Sertillanges~

16.08.2007 - o. PaedDr. František Dancák
čítanosť4545 reakcie0
(Share 918 0)


Téma: Jn 17,11

Myšlienky... 23/2007

      Gertrude von le Fort vo svojej knihe Posledná na popravisku, ktorej dej sa odohráva počas francúzskej revolúcie, píše o rehoľných sestrách, ktoré na výzvu predstavenej obetujú svoje životy ako obety zmierenia za pokoj a jednotu Francúzska. Boh prijíma ich obetu. Ale jedna z nich sa ľaká tejto skutočnosti a utečie z kláštora. Medzitým, čo blúdi v rozbúrenom dave, vezú jej spolusestry na popravu. Popravujú ich jednu po druhej. Sestry pri tom spievajú hymnus, len poslednú slohu nemá kto dospievať, lebo všetky sú už popravené. Tu sa poblúdenej sestry dotkne milosť, milosť jednoty a spoločenstva. Vyskočí na popravisko, dospieva ostatnú slohu a popravia aj ju.
      Aj Kristus nás svojím príkladom modlitby za jednotu pozýva, aby sme sa modlili a obetovali za jednotu a pokoj... Za bratskú lásku, jednotu a pokoj medzi národmi celého sveta... Kristus a jeho láska, to je miesto zjednotenia, to je stred, kde sa musíme všetci stretnúť...

05.02.2009 | Čítanosť(2924)
Téma: Jn 17, 21
12.06.2003 | Čítanosť(2818)
Jn 17, 1-26


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet