25.máj 2022

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Nechápem tvoju nerozhodnosť. Keď narazíš na skupinu priateľov, s ktorými sa ťažšie zbližuješ, pretože si ich dlhší čas zanedbával, hneď im uhneš z cesty a myslíš si, že sú mŕtvou záťažou, balastom, ktorý sa prieči tvojim apoštolským predstavám, že ti nemôžu porozumieť.
Ako ti majú rozumieť, keď okrem toho, že ich nemáš rád, že im neslúžiš svojou modlitbou a umŕtvovaním, nikdy sa nesnažíš s nimi rozprávať?

~bl. Josemaría Escrivá~

10.12.2020 - Miron
čítanosť196 reakcie0
(Share 18 0)


Téma: Pole / 5.31.1-4 / Dôkaz budúceho vzkriesenia

Myšlienky... 358/2020

            Tridsiata prvá kapitola manuálu duchovného života od svätého Ignáca Briančaninova je najkratšia. Zdá sa, že je dodatkom k predchádzajúcej kapitoly. Je však užitočné, ak sa zamyslíme na tými pár odstavcami, ktoré zrejme vystihujú osobnú skúsenosť svätého Ignáca Briančaninova.



            „V osamotenom, málo známom a nedôležitom monastieri, ktorý stojí medzi lesom a močiarom, žil istý mních. S bázňou a nedôverou voči sebe samému a starostlivým štúdiom diel svätých Otcov, ponáral sa do noetickej modlitby v hĺbke a tajomstve cely srdca.



            Raz keď stál v chráme, zostúpil mysľou do srdca. Jeho srdce sa bez námahy prišlo v modlitbe k mysli a viedlo celé mníchovo telo do svätého, duchovného stavu, ktorý nemožno opísať slovami, lebo je obsiahnuteľná iba skúsenosťou. Keď mních videl tento neuveriteľný nový stav tela, duše a mysle, bol osvietený mystickým poznaním. Pochopil záhadné slová svätého Jána Klimaka, ktorý povedal: „Volal som s celým mojím srdcom, čo je moje telo, duša i myseľ.“



            Tu je dôkaz pre vzkriesenie z mŕtvych. Ak telo je schopné duchovných stavov, ak môže cítiť útechu milosti spolu s dušou, ak od toho okamihu sa stáva prijímateľom milosti, ako potom nemôže byť vzkriesené pre budúci život podľa Písma?



            Tela Božích svätých boli solené milosťou a porušiteľnosť sa ich nemohla dotknúť! Skrze toto víťazstvo nad porušiteľnosťou predpovedajú svoje vzkriesenie; vylievaním uzdravovania dokazujú, že v nich prebýva milosť a je v nich večný život, ktorý vo svojom čase vykvitne do požehnaného vzkriesenia, zamýšľaného a darovaného pre ľudstvo našim Vykupiteľom a Pánom Ježišom Kristom. Amen! (Pole, kapitola 31, odstavec 1-4.)


19.10.2006 | Čítanosť(3102)
Téma: Nádej / Vzkriesenie
25.11.2005 | Čítanosť(2574)
Téma: Kristus / Vzkriesenie
02.03.2005 | Čítanosť(2072)
Téma: Vzkriesenie


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet