23.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Len tá dôstojnosť je skutočná, ktorá sa nezmenšuje ľudskou ľahostajnosťou.

~Dag Hammarskjöld ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť2348 reakcie0
(Share 329 0)


Téma: Duchovný život / Svätý Duch

Myšlienky... 255/2002

      Prednedávnom som sledoval dokumentárny film, ktorý zachytával atmosféru pretekov teplovzdušných balónov. Zaujala ma príprava balónu k letu. Keď do balóna začali vháňať horúci vzduch, najprv sa zdalo, že to na balón ani nepôsobí. Až po chvíľke sa dali tušiť jeho obrysy. Trvalo to pomerne dlho kým sa odlepil od zeme. No ešte stále bolo potrebné vháňať teplý vzduch na to, aby sa vzniesol. A až vtedy sa ukázala celá jeho krása. Až vtedy mohol naplniť účel, pre ktorý bol vyrobený.
      Prišlo mi na um, že takto akosi by to malo byť aj s duchovným životom každého kresťana. Našou úlohou je vzniesť sa, ukázať v plnej kráse črty našej viery. To však nepôjde, ak sa neotvoríme pre „Božie prúdenie“ do nášho života.
      Apoštoli sa necítili dosť silní a schopní na to, aby začali vnášať Evanjelium do sveta. Ba dokonca sa ukryli zo strachu pred Židmi. No keď prišlo to mocné prúdenie Svätého Ducha na päťdesiaty deň po Kristovom zmŕtvychvstaní, keď sa dali naplniť týmto „Božím prúdením“ s odvahou začali ohlasovať vzkrieseného Krista a to až do takej miery, že boli ochotní vzdať sa i svojho života.
      Možno, že aj v našom duchovnom živote sa vyskytuje strach „vzniesť sa“, strach z radikálnejšieho nasledovania Krista, strach z verejného prezentovania svojej viery a kresťanských postojov. Tento strach neodstránime svojou mocou. Otvorme sa však „Božiemu prúdeniu“, ktoré našej duši dá dostatok energie na to, aby sa vzniesla, aby sa ukázala v plnej kráse, aby konala to, k čomu bola stvorená.
27.05.2011 | Čítanosť(4984)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3532)
Duchovný život


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet