1.marec 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Iba s Ježišom je možné, aby v nás stále žil nový človek, až potom sa rozplynie pach dymu sveta, ktorý omamuje našu dušu.”

~Chiara Lubichová~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1558 reakcie0
(Share 337 0)


Téma: Božie kráľovstvo / Jn 18, 36

Myšlienky... 9/2000

      Inou cestou, ako sa Božie kráľovstvo môže stať pre nás skutočnosťou, je plnenie Božej vôle. V Otčenáši sa modlíme „Príď kráľovstvo tvoje, buď vôľa tvoja...“ Božie kráľovstvo prichádza, keď sa plní Božia vôľa. „Kráľovstvo“ a „vôľa“ sú akoby spolu zviazané. Jedno robí možné druhé.
      Kristus neprišiel vládnuť z nejakého pozemského trónu: „Moje kráľovstvo nie je z tohto sveta“ (Jn 18, 36). Prišiel vládnuť v ľudských srdciach a mysliach. Keď to urobí, jeho kráľovstvo prichádza k nám; je prítomné v nás. Je to kráľovstvo pokoja – kráľovstvo lásky, kráľovstvo moci, kráľovstvo radosti. Je to kráľovstvo, ktoré začína tu a teraz keď sa zriekame hriechu a plníme Božiu vôľu ako naše najvyššie potešenie v živote.

* * *


      Akonáhle je niekto pokrstený a príjme Svätého Ducha skrze myropomazanie (birmovka), je v ňom zasiate semeno Božieho kráľovstva. Kedykoľvek hriešnik príde k sebe a rozhodne sa vrátiť k svojmu Otcovi, ako to urobil márnotratný syn, tam je Božie kráľovstvo. Kedykoľvek sa modlíš na kolenách a pozdvihneš svoje srdce k Bohu, tam je Božie kráľovstvo. Kedykoľvek uvidíš niekoho ako bola matka Terézia, ošetrujúc a starajúc sa o chorých a opustených v mene Ježiša Krista, tam je Božie kráľovstvo. Kedykoľvek je slúžená Božská liturgia, kde je Kristus prítomný ako Božie Slovo a Chlieb Života, tam je Božie kráľovstvo.
      Ak je Božie kráľovstvo v tebe, nikto ťa nebude musieť prosiť, aby si prišiel na Božskú liturgiu, nikto ťa nebude musieť povzbudzovať k čítaniu Svätého písma. Ty to urobíš! Nebudeš si ani vedieť predstaviť urobiť niečo iné, pretože Božie kráľovstvo je v tebe.

* * *


      Sú niektorí kresťania, ktorí veria, že Božie kráľovstvo prichádza okamžite. Ty „prijmeš“ Ježiša ako svojho osobného Spasiteľa a bingo – si v jeho kráľovstve. To sa však nedeje takouto cestou. „Prijať“ Krista je iba prvý krok; to je začiatok a nie koniec cesty. To by bolo príliš ľahké. Toto sa nazýva „lacná milosť“. Na prvom kroku nespočíva všetka dôležitosť. Dôležitá je celá cesta, na ktorú sa vydávame. Ak potom, čo prijmeme Krista, zaprieme sami seba, vezmeme svoj kríž a budeme nasledovať Krista, potom sme v jeho kráľovstve.
30.09.2010 | Čítanosť(890)
Téma: Božie kráľovstvo /
12.06.2003 | Čítanosť(2623)
Jn 18, 12-27
12.06.2003 | Čítanosť(2211)
Jn 18, 28-40
12.06.2003 | Čítanosť(2076)
Jn 18, 1-11


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet