24.január 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Ak boli na rozvoj života potrebné dlhé veky - ak potrebovalo myslenie milióny rokov, kým sa stalo suverénnou dominantou zeme -, nedivme sa, že i kvas Kristovej lásky si vyžiada primerane dlhý čas, kým pokryje celú našu planétu.”

~JOZEF PORUBČAN SJ~

25.06.2003 -
čítanosť656 reakcie0
(Share 214 0)


Téma: Manželstvo

Príklad č.1215
(Zdroj: Mato Jović, Mária a rodina, Dobrá kniha, Trnava 1997, s. 36. )

      Očitý svedok rozpráva:
      Bolo to v armáde. Rad radom samí mladí chlapi, čo boli na manévroch. Mnohí z nich sa poznali ešte z prezenčnej služby. A vojak ako vojak, v nude a záhaľke kasárenského života – všeličo príde na myseľ. Najpikantnejšou témou bývajú obyčajne ženy. Keď už všetci rozpovedali svoje najnechutnejšie zážitky so ženami pred manželstvom, našiel sa medzi nimi jeden, ktorý sa priznal:
       „Chlapci, ja som taký nebol. Svoju ženu som priviedol pred oltár čistú. A viete, čo pre mňa dnes táto žena znamená?“ Nato vytiahol z vrecka list, ktorý práve dostal od ženy a prečítal im zopár viet:
       „Nemaj mi za zlé, že ti tak často posielam tých pár riadkov. Láska nepozná diaľku. Stále som pri tebe v myšlienkach i túžbach. Moje modlitby ťa sprevádzajú... Náš malý Jožko stále hovorí, že aj on bude vojak. Dieťa si neuvedomuje, akú bolesť mi už teraz tým spôsobuje... A znovu Ti vravím: vedz, že som stále pri tebe, lebo láska nepozná diaľku. Bozkáva Ťa a objíma Tvoj Jožko a manželka.“
      Všetci sa odmlčali.
       „Takto, ako vidíte,“ pokračoval,“ v každom liste mojej ženy je nejaké slovko, nejaká rada, nejaká túžba, ktorú má len pre mňa. Pre nás dvoch manželstvo je v prvom rade blízkosť našich duší. Nuž a v tom druhom nachádzame lásku. V tom je podstata, jadro lásky našich sŕdc a nášho úprimného oddania sa...“ Takto nejako zakončil mladý záložník komentár k listu svojej ženy.
      Podaktorí z jeho kamarátov boli prekvapení, niektorí sa trochu aj hanbili, ale potom všetci bez výnimky, povzbudení a vzrušení uznali: „Počuj, priateľu, ty musíš byť veľmi šťastný! Vieš, že si šťastnejší, oveľa šťastnejší, než my všetci!“
      A viete, čo nakoniec títo mladí ženatí chlapi priznali: že všetci túžia po pravej kresťanskej láske, lebo je najlepšia zo všetkých lások. A tých pár týždňov, čo si ešte odsluhovali cvičenia, viedli sa už medzi nimi iné rozhovory. A jeden z nich – iný z týchto mladých chlapov, po prvý raz napísal svojej žene tak pekne, že od radosti nad tým sa rozplakala... To všetko spôsobil jeden list dobrej ženy, ktorá bola najprv čestným dievčaťom a milovanou, ale zároveň statočnou snúbenicou.
16.09.2003 | Čítanosť(2258)
Téma: Manželstvo / Zázrak
25.06.2003 | Čítanosť(2092)
Téma: Manželstvo


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet