26.január 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Nič sa od nás nežiada, čo by bolo nad naše sily. Či urobíš malú vec, alebo veľkú, dostaneš odmenu, ktorá odpovedá vnútornému rozpoloženiu tvojej duše: ak robíš vec v mene Boha uvedomujúc si jeho neustálu prítomnosť, dostaneš prekrásny dar, ktorý ti nikto nemôže vziať. Keď však niečo urobíš preto, aby si sa ukázal a aby si dostal ľudskú slávu, počuj svoj rozsudok od Hospoda: „Veru, hovorím vám: dostali už svoju odmenu.“

~sv. Gregor Nysejský ~

25.06.2003 -
čítanosť892 reakcie0
(Share 161 0)


Téma: Manželstvo

Príklad č.1218
(Zdroj: Mato Jović, Mária a rodina, Dobrá kniha, Trnava 1997, s. 23. )

      Krásnym svedectvom je list, ktorý napísala jedna manželka svojej priateľke.
      Drahá moja priateľka! Ďakujem za spomienku i za blahoželanie pri príležitosti 15. výročia nášho sobáša. Na tento deň nikdy nezabudnem. Hádam je to jeden z najkrajších v mojom manželskom živote.
      Predstav si, k čomu sa mi Marek priznal. V ten istý deň oslavoval 25. výročie, ako začal myslieť na mňa. Marek sa totiž začal ako 17-ročný modliť za dievča, ktoré raz bude jeho ženou. A nielenže sa modlil, ale za ňu obetoval aj svoje mladícke obete. Vtedy ma ešte nepoznal, pretože som nežila v jeho rodnom meste. A hoci už žijeme 15 rokov v manželstve, iba teraz mi to povedal.
      Toľkokrát som sa sama seba pýtala, kde pramení toľké šťastie v mojom manželstve? To si mohla iste aj Ty pobadať so svojim mužom Martinom. Lebo nielenže môj Marek je na mňa až príliš dobrý, ale aj moje deti sú tak isto dobré a robia pokroky. Nuž a dnes som dostala odpoveď. Tu je tajomstvo môjho šťastia. Či to nie je, drahá, tak, že také manželstvo musí byť šťastné, na ktoré sa mladík pripravoval desať rokov modlitbou a obeťami? A aká len teraz budem musieť byť ja voči svojmu dobrému a šľachetnému Markovi? To nie je žart, mať takého muža! Pre neho a pre jeho deti dávam rada celý svoj život, a to s radosťou. Moje deti Ti posielajú veľa pozdravov. Marek ďakuje za dar a veľmi si Ťa váži. Tvoja Ľubica.
16.09.2003 | Čítanosť(2332)
Téma: Manželstvo / Zázrak
25.06.2003 | Čítanosť(2117)
Téma: Manželstvo


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet