23.jún 2021

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Modlitby idú a vracajú sa - niet nevypočutých. Preto sú všetky vypočuté, lebo každá sa vracia. A preto sa vracia každá z modlitieb, lebo všetky sú vyslané z lásky.

~Cyprian Norwid ~

25.06.2003 -
čítanosť816 reakcie0
(Share 242 0)


Téma: Nebo

Príklad č.1435
(Zdroj: VRABLEC, J.: V službe Slova B. Rím: SÚSCM, 1991, s. 81. )

      Za čias svätého Augustína žila v Ríme kresťanka, ktorá sa volala Melánia. Bola mladá, krásna, bohatá a hoci bola kresťanka, predsa sa oddávala aj radostiam, pôžitkom a rozkošiam vtedajšej pohanskej spoločnosti. Jej mladý muž Volusián bol pohanom. Študoval rétoriku - rečníctvo, a preto sa vybral na dlhší čas do Milána, aby osobne spoznal vynikajúceho rečníka svätého Augustína. Stretávali sa častejšie a svätý Augustín mu okrem rétoriky veľa rozprával o kresťanskej viere. Ale to nezaúčinkovalo na Volusiána - mal pred očami svoju ženu kresťanku, ktorá sa nelíšila veľmi od pohanských mladých žien.
      Ale čo sa stalo zatiaľ v Ríme?
      Melánia sa zúčastnila na jednej kázni o nebi a s milosťou Božou ju táto pravda tak uchvátila, že nad slnko jasnejšie pochopila, že čokoľvek máme na zemi, to všetko je nič proti nebu. A že nijaká obeta a nijaké odriekanie a sebazaprenie a sebaovládanie jej nesmie byť ťažké pre nebo. A zriekla sa všetkých pôžitkov, odmietla všetok luxus, vyprázdnila pokladnicu a všetko nadbytočné rozdala chudobným - aby mala poklad v nebi.
      Keď sa Volusián vrátil domov, zvolal: „Melánia, čo sa tu stalo? Kde pominul lesk nášho domu a kde sa stratili skvosty a ozdoby tvojho tela? Kto ťa to takto odstavil od života?“
      Melánia odpovedala: „Nebo! Túto zmenu urobilo nebo! A som tak úžasne šťastná, že som našla pravý zmysel života a že som zamerala svoj život k jedinému cieľu - žiť večne v nebi.“
      A v tej chvíli Božie svetlo akoby bleskom zasiahlo dušu Volusiána. Stal sa kresťanom a uveril aj on v nebo.
20.06.2003 | Čítanosť(1370)
Téma: Nebo / Túžba / Mt 13, 44
25.06.2003 | Čítanosť(771)
Téma: Nebo
19.09.2003 | Čítanosť(763)
Téma: Nebo
25.06.2003 | Čítanosť(570)
Téma: Nebo


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet