14.august 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Keď sa splní niečo, o čo sme dlho a vytrvalo prosili, je to ešte podmaňujúcejšie než okamžité vyslyšanie.”

~SV. EDITA STEINOVÁ ~

25.06.2003 -
čítanosť767 reakcie0
(Share 263 0)


Téma: Farizejstvo / Pokrytectvo

Príklad č.1572
(Zdroj: Edward Hays, Malá duchovní dobrodružství, Portál, Praha 1997, s. 63. )

      Kedysi dávno žil jeden človek so strašne zdeformovanou tvárou. Bolo veľmi nepríjemné sa na neho pozrieť a preto sa mu ľudia vyhýbali. Ľudia sa nazdávali, že všetko pekné je zároveň dobré a že všetko škaredé je zároveň zlé: preto ho považovali za zlého človeka. A tak bol nútený žiť osamelým životom.
      Jedného dňa sa vydal tento postihnutý muž k maskérovi a prosil ho, aby pre neho vyrobil masku svätca. Maskér bol skutočne majstrom vo svojom odbore a vytvoril masku tak plnú života, že nikto neveril, že by to nebola pravá tvár. Muž nosil masku vo dne v noci, doma i vonku. A pretože vyzeral ako svätec, ľudia od neho očakávali, že bude tiež ako svätec konať. A on hral túto rolu ako najlepšie vedel.
      Po nejakom čase sa do neho zamilovala dobrá pôvabná žena a stala sa jeho celoživotnou družkou. Jedného dňa zistila, že jej muž nosí masku a prosila ho, aby ju dal dole. On sa však bál, že stratí jej priazeň a tak stále odmietal. Nakoniec ho žena presvedčila, že ho miluje tak silno, že znesie akýkoľvek pohľad. A tak si nedôverčivo sňal masku z tváre. Žena bola šokovaná a úplne zmätená povedala: „Prečo tú masku nosíš? Veď tvoja tvár je presne ako tá maska!“ Herec sa stal tým, čo hral.


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet