18.január 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nekonečná Inteligencia riadi svet. Čím viac pozorujem, tým viac vidím túto Inteligenciu, ktorá sa skrýva za tajomstvami vecí. Viem, že sa mi budú preto posmievať, na tom však nezáleží. Skôr mi môžu odrať kožu, ako vyrvať vieru v Boha... Boh? Nielenže v neho verím, ja ho vidím.

~Fabre~

25.06.2003 -
čítanosť1307 reakcie0
(Share 280 0)


Téma: Povolanie

Príklad č.1593
(Zdroj: KLIMASZEWSKI, S.: Evanjelium v živote dieťaťa B. Bratislava: vyd. Alfa, 1992, s. 73. )

      Keď slúžil biskup Ketteler svätú omšu v jednom kláštore, až sa zachvel, keď pri rozdávaní svätého prijímania uvidel sestru - starenku. Spomenul si, že tú tvár už kedysi videl za zvláštnych okolností. Po svätej omši sa stretol so sestrami. Starenka medzi nimi nebola. Predstavená povedala, že pracuje v kuchyni a že si nepriala, aby ju niekto videl.
      Keď už všetky sestry odišli, biskup si starenku zavolal. Najprv sa spýtal na prácu, a potom na to, za čo sa modlí. Odpovedala, že všetku svoju prácu a utrpenie obetuje za Cirkev: jednu hodinu za svätého Otca, druhú za biskupov, tretiu za misionárov atď. Keď nadíde noc - dodala obetujem ešte jednu hodinu modlitby za tých mladých chlapcov a dievčatá, ktorých by Pán Boh chcel mať ako kňazov alebo rehoľníkov a oni na to nepomyslia.
      Biskup sa sestre poďakoval a poprosil ju, aby sa tak modlila aj ďalej. Keď odišla, povedal predstavenej:
       „Za svoje obrátenie z ľahkomyseľného života a za moje povolanie ďakujem tejto sestre. Keď som ešte nebol kňazom, na jednej zábave pochybnej úrovne so zazrel akúsi tvár. Pozerala na mňa nástojčivo, vyčítavo a súčastne s ľútosťou. Po chvíli zmizla. Dnes, keď som dával sväté prijímanie, uvedomil som si, že to bola tvár tejto sestry starenky. To ona vymodlila moje obrátenie a povolanie. Ona o tom nič nevie a prosím vás, aby ste jej o tom nehovorili. Nech sa modlí naďalej.“
11.07.2003 | Čítanosť(3721)
Téma: Povolanie / Modlitba matky
25.06.2003 | Čítanosť(1686)
Téma: Bohatstvo / Povolanie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet