23.február 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    „Nesmieme od Boha neustále žiadať maličkosti ako malé detí. Keď niečo, čo chceme, je možné dosiahnuť ľudskými silami, musíme to urobiť nakoľko je to možné. Ak však niečo nie je v ľudských silách, potom sa obracajme na Boha.“

~starec Paisij~

25.06.2003 -
čítanosť655 reakcie0
(Share 219 1)


Téma: Eucharistia

Príklad č.2335
(Zdroj: STANČEK, Ľ.: Boh žije vo svojom slove. Spišská Kapitula – Spišské Podhradie : Kňazský seminár biskupa Jána Vojtašáka, 1997, s. 159.)

      Istý muž takto rozpráva o svojom stretnutí s Ježišom:
      Mal som slušné postavenie vo vedení jedného podniku, auto, dom, chatu, všetko primerané môjmu spoločenskému postaveniu. Materiálne som mal všetko ja i moja rodina. Manželka bola však nespokojná. Dovolenka v Taliansku sa jej nepáčila, dvaja synovia zneužívali moju zaneprázdnenosť. A dcéra? Tá mi robila najviac starostí.
      Jedného hmlistého októbrového dňa sa udialo niečo, čo znamenalo pre mňa i pre celú rodinu zmenu života. So synom sme skúšali nový Mercedes. Na klzkej ceste v miernej zákrute sme dostali smyk. Prebral som sa o štyri dni v nemocnici. Synovi sa nestalo nič. U mňa nastali komplikácie. Ohlásila sa beznádej a hneď zúfalstvo. Potom som si začal uvedomovať svoje postavenie. Keď aj budem žiť, budem mrzákom do smrti. Manželka sa o mňa svedomito starala, ale bola celkom na pokraji zúfalstva. V mojej izbe ležal i jeden mladík. Napriek tomu, že sa nemohol pohnúť z postele, bol stále veselý. Začal som skúmať pôvod jeho veselej povahy. Navštevoval ho kňaz, ktorý mu sprostredkoval liek, stretnutie s eucharistickým Kristom.
      Túžil som po zdraví a raz som poprosil kňaza o rozhovor. Vtedy som sa stretol s Ježišom. Od detstva som sa s ním nestretol. Nastala u mňa zmena, ktorú čoskoro zbadal i ošetrujúci lekár a personál. Začal som žiť zo stretnutí s Kristom. A nielen ja, ale aj moja manželka a, predstavte si, že i synovia s dcérou taktiež zatúžili po takomto stretnutí! Najprv to robili ticho, ale keď videli účinok, začali denne sa s ním stretávať v Eucharistii. Naša rodina, ktorá už roky bola chorá, duchovne vyzdravela.
      Dnes verím v Krista, pretože som sa s ním stretol a vy, čo o tom počujete, prestaňte s predsudkami, zatvrdlivosťou, ľudskými ohľadmi a nechajte všetko, čo vám bráni k stretnutiu. Nájdete pokoj duše, a ak je to vôľa Božia, i zdravie tela.
13.03.2007 | Čítanosť(6033)
Téma: Prvé sväté prijímanie
20.06.2003 | Čítanosť(4216)
Téma: Eucharistia / Jn 6, 51
20.04.2004 | Čítanosť(2990)
Téma: Eucharistia
25.06.2003 | Čítanosť(2431)
Téma: Eucharistia


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet