23.február 2020

     MENU

Úvod
YouTube
Facebook
Podcast
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     NA ZAMYSLENIE

    Modlitba je pokora človeka pred Bohom; viera je pokora rozumu, ktorý sa vzdáva vlastnej mienky; poslušnosť je pokora vôle z lásky k Bohu; čistota je pokora tela podrobujúceho sa duchu; umŕtvovanie je pokora zmyslov; pokánie je pokora všetkých vášní, prinesených ako obeta Pánovi.

~SV. JOSEMARÍA ESCRIVÁ~

25.06.2003 -
čítanosť902 reakcie0
(Share 245 1)


Téma: Eucharistia

Príklad č.650
(Zdroj: Briege Mc Kenna OSC – Henry Libersat, Zázraky sa dejú, Serafín, Bratislava 1995, s. 77. )

      Sestra Briege McKenna rozpráva: Raz večer mi zavolal mladý kňaz. Práve sa dozvedel, že má rakovinu hlasiviek a že mu ich budú musieť do troch týždňov vyoperovať. Bol zúfalý. Za kňaza bol vysvätený pred šiestimi rokmi.
      Ako som sa s ním modlila, pocítila som, že Pán chce, aby som ho upozornila na Eucharistiu. Povedala som mu: „Otče, môžem sa teraz s vami modliť cez telefón, a aj budem, ale nestretli ste sa predsa dnes ráno s Ježišom a nestretávate sa s ním každý deň?“
      Nevedela som, že tento kňaz neslúži omšu každý deň. Pokračovala som: „Otče, každý deň, keď sa zúčastňujete na omši, keď beriete do rúk Hostiu a keď ju prijímate, stretávate sa s Ježišom. Žena v evanjeliu sa dotkla len obruby Ježišovho rúcha. Vy sa dotýkate priamo Ježiša a prijímate ho do svojho tela. Máte ho za pokrm. Uvedomili ste si, že Ježiš prechádza vašim hrdlom? Nie je tu nik lepší, za kým by ste mali ísť, ako Ježiš. Proste ho, aby vás uzdravil!“ Cez telefón som počula, že plače. Opakoval: „Och, sestra, ďakujem vám, ďakujem.“
      O tri týždne išiel na operáciu a hneď na to mi znovu telefonoval. Neoperovali ho, lebo lekári zistili, že nádor úplne zmizol a jeho hlasivky boli celkom zdravé. Tento kňaz bol úplne uzdravený, ale nielen fyzicky. Eucharistia sa preňho stala centrom života.
13.03.2007 | Čítanosť(6033)
Téma: Prvé sväté prijímanie
20.06.2003 | Čítanosť(4216)
Téma: Eucharistia / Jn 6, 51
20.04.2004 | Čítanosť(2990)
Téma: Eucharistia
25.06.2003 | Čítanosť(2431)
Téma: Eucharistia


© 2003 - 2020 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet